klampiarske_fea

Hliník farebný

Kvalita a ocenenie farbeného hliníka

Materiál hliník farbený nachádza stále širšie uplatnenie v najrôznejších odvetviach ľudskej činnosti vďaka priaznivým vlastnostiam, ku ktorým patrí predovšetkým nízka merná hmotnosť, vysoká odolnosť voči korózii a skutočnosť, že sa jedná o nemagnetický materiál. Materiál hliník farbený spája v sebe vynikajúce vlastnosti hliníku pre jeho dostatočnú pevnosť pri výbornej tvárnosti s dodatočnou ochranou proti oxidácii vo forme organickej povrchovej úpravy v širokej škále farieb. Povrchová úprava sa nanáša v hrúbke cca. 25 mikrometrov
polyuretánu z oboch strán. Potom nastupuje lakovanie, ktoré materialu dodá povrchovú tvrdosť. Polyuretán na rozdiel od polyesteru pri ohýbaní a tvarovaní nepuká, nevznikajú mikrovlásočnicové trhliny, má stálejší farebný odtieň a je odolnejší voči poveternostným podmienkam. Kritériá kvality sú určované medzinárodnou organizáciou ECCA. Komponenty odkvapového systému sú povrchovo upravené práškovaním podľa noriem OLI (Rakúsky inštitút pre lakovanie).

klampiarske_page_1

Meď

Meď je jeden z ušľachtilých kovov s najbohatšou históriou v oblasti použitia pri pokrývaní striech. Už od stredoveku bola meď uprednostňovaná pri pokrývaní kostolov a sakrálnych budov.

Aj v systéme KJG patrí meď ku kovom s najdlhšou tradíciou. V súčasnosti patrí odkvapový systém KJG v medenom prevedení medzi najobľúbenejšie, na ktorom si zákazníci cenia dobrú spracovateľnosť a najmä vysokú životnosť zabezpečenú tvorbou samoobnoviteľnej patiny.

Pozink

Pozink (galvanicky pozinkovaná oceľ) je všeobecne najznámejší a najrozšírenejší materiál vďaka jeho nízkej zaobstarávacej cene.

Jeho nevýhodou oproti materiálom ako sú napríklad meď a titán-zinok je kratšia životnosť (korózia). Z tohoto dôvodu je nutná povrchová ochrana, čo v konečnom dôsledku zvyšuje jeho cenu.

klampiarske_page_2

Pozink farebný

Materiál pozink farbený je ďalší vývojový stupeň oceliarskeho priemyslu so zameraním  na ochranu proti korózii a prispôsobenie sa súčasným požiadavkám v stavebníctve. Tento materiál prišiel na Slovensko pred necelým desaťročím a postupne získava na význame.Materiál pozink farbený spája v sebe vynikajúce mechanické vlastnosti pozinkovanej ocele  s dodatočnou ochranou proti korózii vo forme organickej povrchovej úpravy v širokej škále farieb. Povrchová úprava sa nanáša v hrúbke cca. 25 mikrometrov polyuretánu z oboch strán. Potom nastupuje lakovanie, ktoré materialu dodá povrchovú tvrdosť.Polyuretán na rozdiel od polyesteru pri ohýbaní a tvarovaní nepuká, nevznikajú mikrovlásočnicové trhliny, má stálejší farebný odtieň a je odolnejší voči poveternostným podmienkam. Kritériá kvality sú určované medzinárodnou organizáciou ECCA.Komponenty odkvapového systému sú povrchovo upravené práškovaním podľa noriem OLI (Rakúsky inštitút pre lakovanie).

Titán-zinok

RHEINZINK je titánzinková zliatina najvyššej kvality. Základ materiálu tvorí čistý zinok 99.995% legovaný prímesou medi a titánu. Tvorba prirodzenej ochrannej vrstvy – patiny spôsobuje, že odkvapové systémy spĺňajú svoju úlohu desaťročia bez nutnosti ochranných náterov. Všetky položky odkvapového systému sú dodávané v štandardnom „lesklo-valcovanom“ prevedení a „predzvetralom“ prevedení.

Pri takzvanom „predzvetraní“ je už vo výrobe vytvorený na povrchu veľmi atraktívny šedomodrý odtieň patiny, ktorý by sa inak pôsobením poveternostných vplyvov vytvoril až po dlhšej dobe.

klampiarske_page_3

Na stiahnutie

Kútniky 787
929 01 Dunajská Streda
0910 923 655
0911 40 20 13
awi@real-net.sk
Kútniky 787
929 01 Dunajská Streda
0910 923 655
0911 40 20 13
awi@real-net.sk
AWI Stavebniny